logo zok

ferie 2023 sw baner

wtorek, 08 września 2015 08:20

Gminne Święto Plonów w Darskowie

W tym roku gminne święto plonów odbyło się w sołectwie Darskowo. Tradycyjnie uroczystość dożynkowa rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Piotra i Pawła. Po nabożeństwie, przy muzyce kapeli, w barwnym korowodzie uczestnicy uroczystości udali się na plac dożynkowy.

Władze samorządowe przywitały mieszkańców oraz gości przebywających na terenie gminy Złocieniec oraz podziękowały rolnikom za ich trud oraz czas pracy żniwnej. Wicestarosta Powiatu Drawskiego Jacek Kozłowski oraz poseł na sejm Wiesław Suchowiejko w krótkich przemówieniach pogratulowali rolnikom sukcesów okupionych ciężką pracą oraz życzyli wytrwałości w pomnażaniu dóbr niezbędnych do życia całego narodu. Starostowie Dożynek: Pani Danuta Juszkiewicz i Pan Stanisław Baliński przekazali chleb na ręce Krzysztofa Zacharzewskiego Burmistrza Złocieńca oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej –Mirosława Kacianowskiego. Władze oraz sołtysi 9. sołectw podzielili się darem ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Następnie, Prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Pani Krystyna Karcz, Pan Kazimierz Kwiatkowski i Pan Wiesław Piasecki przekazali na ręce Burmistrza tegoroczne plony. Część artystyczną dożynek uświetnił zespół Effect z Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, zespół śpiewaczy „Sami Swoi” z Żabinka, zespół śpiewaczy „Darskowiacy" oraz zespoły pracujące przy Złocienieckim Ośrodku Kultury.

 

Dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej można było zobaczyć pokaz sprzętu pożarniczego oraz pojeździć amfibią. Niewątpliwie największą ozdobą dożynek były kolorowe wieńce i stoiska, które były oceniane przez jury. I tak w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w stylu tradycyjnym I miejsce zajęło sołectwo Stare Worowo, II miejsce sołectwo Rzęśnica, III miejsce sołectwo Kosobudy.

Natomiast w konkursie na najładniejsze stoisko dożynkowe I miejsce zajęło sołectwo Lubieszewo, II miejsce sołectwo Bobrowo, natomiast III miejsce sołectwo Stawno. Pozostałe sołectwa za najładniejszy wieniec i najładniejsze stoisko otrzymały wyróżnienia.

Nie możemy pominąć naszych najmłodszych pociech, które również, korzystając z pomocy dorosłych bardzo się napracowały. Plotły bowiem wianuszki na głowę w formie korony, w których zaprezentowały się podczas uroczystości dożynkowej. Dla nich również przygotowaliśmy nagrody. I miejsce zajęła Dominika Górska z Kosobud, II miejsce Maja Sinderman z Darskowa i III miejsce Kaja Brzozowska ze Starego Worowa. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował konkurencje sportowe z nagrodami, były zamki dmuchane, wata, popcorn. Niestety deszczowa pogoda uniemożliwiła przeprowadzenie pozostałych konkurencji sportowych.

 

Zespół śpiewający przeboje lat 70, 80 i 90 wprowadził uczestników dożynek w taneczny nastrój. Natomiast zabawę taneczną poprowadził DJ Romero.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie rzeczowo – finansowe sponsorom:

Pani Zofii Gardzińskiej - Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pom. oddział w Złocieńcu

Panu Andrzejowi Palińskiemu - Zakład Ciepłownictwa

Panu Hubertowi Osak Gospodarstwo rolne

Panu Zygmuntowi Kiełbasie - Zakład Piekarniczo – Cukierniczy

Panu Andrzejowi Ptakowi – Sklep Papierniczy

Pani Eleonorze Winiarskiej – DPS Darskowo

Panu Krzysztofowi Juszkiewiczowi

Panu Wiesławowi Juszkiewiczowi.

 

Dziękujemy również za nieocenioną współpracę:

- Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Złocieńcu

- Ochotniczej Straży Pożarnej

- Panu Zdzisławowi Sinderman

- Panu Stanisławowi Balińskiemu

oraz mieszkańcom Darskowa, którzy przyczynili się do organizacji dożynek.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus