logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
piątek, 21 czerwca 2013 14:38

Darłowo, Goleniów, Kalisz i Kamień Pomorski, Lubniewice, Pełczyce, Sławno, Szczecin, Ustka, Wierzchowo i Złocieniec

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspiera Złocieniecki Ośrodek Kultury i projekt, pn. „Zachodniopomorskie Forum Kultury – sieć animatorów w działaniu - odsłona druga".
Pod kierunkiem artysty z Hajnówki – Jarosława Perszko rozpoczęliśmy cykl 12 działań animacyjnych, zbierając gipsowe odlewy. Pracują nad tym ośrodki i domy kultury, fundacja i organizacje z Darłowa, Goleniowa, Kalisza Pomorskiego, Kamienia Pomorskiego, Lubniewic, Pełczyc, Sławna, Szczecina, Ustki, Wierzchowa i Złocieńca. Animatorki Złocienieckiego Ośrodka Kultury Ela Kordek i Wioleta Krzemińska zorganizowały złocieniecką akcję 19-20 czerwca.

W działaniu, pt."Cases" zbierzemy w sumie ponad dwa tysiące odcisków dłoni, które zostaną wkomponowane w specjalnie wykonane skrzynie, które przyjechały do nas aż z Białegostoku. Powstała instalacja będzie miała swoją premierę 7 października w Złocieńcu. Będzie można ją zobaczyć również w 11 miejscowościach nie tylko województwa zachodniopomorskiego. Ponadto wyeksponowana zostanie w 2016 we Wrocławiu - europejskiej stolicy kultury .
Zachodniopomorskie Forum Kultury skupia kilkanaście aktywnych ośrodków kultury i stowarzyszeń działających w obszarze kultury. Po raz drugi otrzymaliśmy dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt, którego ideą jest wzmocnienie i rozszerzanie współpracy między instytucjami oraz wymiana doświadczeń.
Grupa 20 animatorów zakończyła właśnie udział w czteromiesięcznym cyklu warsztatów, które odbywały się od marca do czerwca w Starej Studnicy, gm. Kalisz Pom. Warsztaty prowadzili menadżerowie kultury, działający w najlepszych instytucjach kultury w Polsce i Europie. (ZOK)

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus