logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 20 czerwca 2013 14:01

II Ogólnopolski Konkurs Tkaczy

Złocieniecki Ośrodek Kultury po raz drugi przymierza się do organizacji II Ogólnopolskiego Konkursu Tkaczy „Wartko tkać – Złocieniec 2013", który stanowi część dużego wydarzenia kulturalnego dotyczącego kultywowania złocienieckiej tradycji. Konkurs odbędzie się już 13 lipca 2013 roku w hali sportowej przy ulicy Czaplineckiej 6 w Złocieńcu. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na terenie rekreacyjno-sportowym im. Włókniarzy, czyli na Amfiteatrze, godz.19:00. Uświetni je koncert zespołu LOKA.
Poniżej do pobrania karta zgłoszenia do udziału w konkursie oraz regulamin II OKT.

Konkursowi towarzyszy w tym roku szereg dodatkowych atrakcji.
Od czerwca do września br. przeprowadzamy wiele ciekawych działań z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, pt. „WARTKO TKAĆ – kultywowanie złocienieckiej tradycji".
Od 9 do 7 lipca odbędzie się cykl spotkań kultywujących tradycje tkackie w sześciu świetlicach wiejskich gminy Złocieniec. Będą to spotkania w Darskowie, Cieszynie, Lubieszewie, Rzęśnicy, Warniłęgu i Starym Worowie.
12 lipca wystartuje gra uliczna „Kolory Wąsawy".
Aby zachować nasze dziedzictwo kulturowego razem z byłymi pracownikami ZPW przygotowujemy audioprzewodnik mp3 o historii złocienieckiego włókiennictwa, który nieodpłatnie będzie dostępny do wypożyczenia w kasie ZOK-u. Na piętnastu metrowych tablicach przygotujemy wystawę fotograficzną, wydamy 100 sztuk albumów panoramicznych oraz przygotujemy społeczny reportaż o historii tkactwa w naszym regionie. Wsparcia organizacyjnego udzielą nam Rady Sołeckie z Cieszyna, Darskowa, Starego Worowa, Lubieszewa, Rzęśnicy i Warniłęgu. Wsparcia medialnego udzielą nam Głos Koszaliński, Radio Eska, telewizja Gawex oraz regionalne i lokalne strony internetowe (Drawskie Strony Internetowe, infoludek.pl, zok.zlocieniec.pl).
Ambasadorem naszej inicjatywy, a także tegorocznym członkiem jury jest Pani Anna Bałdyga z Mazuchówki – instruktor tkactwa tradycyjnego, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt dofinansowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie z zakresu małych projektów.
Zapraszamy

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA:

docRegulamin Konkursu Tkaczy

dockarta_zgłoszenia_II

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus