logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 28 marca 2013 08:44

Najwyższa rozdzielczość projektora - 4K

Rozdzielczość 4K to wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej, którą posiada nasz projektor. Zapraszamy państwa do kina, które wyposażone zostało w cyfrowy system projekcji filmów firmy SONY o rozdzielczości 4K i rewolucyjnym systemie pasywnym 3D firmy RealD. Większość kin cyfrowych w Polsce wyposażona jest w projektory o rozdzielczości 2K. Materiał filmowy 2K prezentowany na ekranie dostarcza widzowi podobnych wrażeń jak podstawowy i komercyjny HDTV co przekłada się w języku fachowym na około 2 mln pikseli. Rozdzielczość 4K którą posiada nasz projektor to 4 krotnie więcej czyli około 8 mln pikseli.

Wnioski są jedne, a różnicę trzeba zobaczyć w kinie!

Projektor 4K wyposażony jest w rewolucyjne rozwiązanie 3D firmy RealD (tzw. bezmigawkowe). Inny niż w konwencjonalnym systemie migawkowym, w którym informacja (obraz) dla lewego i prawego oka prezentowana jest naprzemiennie (w każdej klatce filmu, 3 błyski dla lewego i 3 błyski dla prawego oka), tak więc w danej chwili tylko jedno oko widzi obraz. Rozwiązanie RealD 3D odróżnia się tym, że treść prezentowana jest dla obu oczu jednocześnie, zapewniając naturalne i komfortowe warunki wizji. Poza tym umożliwia zastosowanie okularów o łagodnych polaryzatorach i zapewnia większą jasność obrazu. 

Zapraszamy Państwa do naszego kina i życzymy niezapomnianych wrażeń. 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus