logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 29 marca 2023 11:00

Marzec z KinoSzkołą

Marcowe zajęcia w ramach programu KinoSzkoła zaczęliśmy od spotkania z najstarszą grupą uczestników. Klasy 7-8 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, zastanawiali się podczas prelekcji czy jesteśmy cyberuzależnieni? Następnie obejrzeli dokument zatytułowany „Uzależnieni od ekranu”.
Kolejne spotkanie odbyło się z uczniami klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu i Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Podczas prelekcji rozmawiali o stereotypach i uprzedzeniach oraz oglądali film animowany „Dziki zachód Calamity Jane”.
Najmłodsze klasy Szkół Podstawowych nr 1 i nr 3 ze Złocieńca oraz uczniowi Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych rozmawiali o ekologii, a dokładniej o oszczędzaniu wody i dbaniu o przyrodę. Po ciekawej dyskusji obejrzeli bajkę „Jeżyk i przyjaciele”.
Ostatnie zajęcia w marcu należały do przedszkolaków z Przedszkola Prywatnego ze Złocieńca oraz Przedszkola Publicznego z Czaplinka. Dzieci zastanawiały się dlaczego nie ma zgody na marnowanie wody? Po prelekcji sprawdzali jak z tym pytaniem poradzili sobie bohaterowie ulubionych bajek z serii „Pamiętnik Florki”, „Kaktus i Mały” oraz „Rodzina Treflików”.

tekst: Katarzyna Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus