logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 25 stycznia 2022 08:25

Zimowa KinoSzkoła

W grudniu, z uwagi na trwającą pandemię, odbyły się tylko zajęcia dla przedszkolaków z przedszkola prywatnego w Złocieńcu. Dzieci rozmawiały na temat trudnych chwil w życiu rodziny, które nie koniecznie musiały okazywać się czymś złym. W zrozumieniu tematu pomagały im bajki z serii Rodzina Treflików, z serii Basia oraz z serii Żubr Pompik. Zajęcie poprowadziła niezastąpiona Wioleta Szczecińska.

Pierwsze zajęcia w nowym roku rozpoczęły klasy 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych. Dzieci wraz z prelegentką, zastanawiały się jak radzić sobie z trudnymi emocjami? Po wspólnej dyskusji na ten temat, uczniowie mogli zobaczyć jak z problemem poradziła sobie tytułowa bohaterka filmu „Superagentka”.

Przedszkolaki z Przedszkola Prywatnego wspólnie z bohaterami serii bajek, przekonali się, że warto mieć pasje. Niezależnie jakie one by nie były, jeśli sprawiają nam radość to warto je celebrować.

Ostatnie w tym miesiącu zajęcia odbyły się dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 3 ze Złocieńca i Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych. Tematem prelekcji były wartości. Młodzież zastanawiała czym są wartości i rozmawiała na temat ich hierarchii. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dla każdego co innego może mieć najwyższą wartość i jest to jak najbardziej właściwe, o ile dana osoba jest szczęśliwa i nie krzywdzi innych. Z tym trudnym tematem musieli się również zmierzyć bohaterowie filmu „Wszyscy za jednego”, którego akcja rozgrywała się w czasie II wojny światowej.

A co nas czeka w lutym? Przekonajcie się sami! Zapraszamy do wzięcia udziału w programie KinoSzkoła.

Tekst: Katarzyna Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus