logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 01 grudnia 2021 11:39

Listopadowe aktywności w świetlicach wiejskich

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z aktywności w złocienieckich świetlicach wiejskich. Listopad to czas wielu animacji, jesiennych warsztatów i zabaw andrzejkowych.
W Lubieszewie dzieci wykonały lampiony z kolorowych liści. W formie zabawy z balonów stworzyły stworki-potworki. Z okazji 11 listopada malowały flagi, godło Polski i śpiewały. Przygotowały też listy do Mikołaja i rozpoczęły ozdoby świąteczne.
W Bobrowie listopad to czas jesiennych porządków. Dzieci sprzątały i grabiły plac przy świetlicy, malowały drzewa i wykonały lampiony.
W Kosobudach królowały gry i zabawy. W ramach listy rzeczy do zrobienia jesienią grupa przygotowała ozdoby. W Darskowie dzieci bawiły się, tworzyły kolorowe lampiony i obrazki. Uczestniczyły też w warsztatach z makramy. W Bolegorzynie dzieci tworzyły piramidy z klocków i domina. Na zajęciach plastycznych powstały sowy z liści i przepiękne świąteczne skarpety o różnych wzorach i kolorach. W Rzęśnicy dużo zabaw ruchowych. Dzieci z łączonych patyczków budowały ogromne budowle i piramidy, a królowała gra w domino. Powstały dekoracje świąteczne. W Warniłęgu prace plastyczne; piękne bałwanki i choinki a dla odmiany puszczanie ogromnych baniek. Dla relaksu gry i zabawa z chustą animacyjną. W Chlebowie dzieci układały klocki, malowały kolorowanki, uczyły się malowania farbami obrazków świątecznych. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. W Stawnie podczas zajęć manualnych powstały szyszkowe skrzaty oraz dekoracje do spotu świątecznego. Zabawa cieniem to bardzo ciekawe doświadczenie i relaks. W Cieszynie dużo gry i zabawy. W ramach cyklu spotkań plastycznych powstały choinki z patyczków i rurek, brokatowe gwiazdy oraz bąbki techniką decoupage. Przygotowana została również inscenizacja do spotu świątecznego.
W Starym Worowie dzieci wykonały kalendarz adwentowy w kształcie choinki, uczyły się techniki wałkowania. Powstała również inscenizacja do spotu świątecznego.
W Nowym Worowie podczas pieszych wycieczek dzieci zbierały dary jesieni, z których wykonały dekoracje i ozdoby na okna i w świetlicy.

Tekst: Dorota Ambroziak
Zdjęcia: profile Fb świetlic wiejskich gminy Złocieniec

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus