logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 18 listopada 2021 08:22

KinoSzkoła - start!!!

Po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie, do naszego kina powrócił program KinoSzkoła, skierowany nie tylko do uczniów szkół, ale również przedszkolaków i seniorów.

Do wzięcia udziału w programie zgłosiło się kilka szkół i przedszkoli z naszego regionu. Każdy seans poprzedza trzydziestominutowa prelekcja na poruszany w filmie temat. Czasem są to trudne tematy, czasem łatwe, ale każde warte przepracowania.

I tak w październiku gościliśmy w naszym kinie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, przedszkolaków z dwóch złocienieckich przedszkoli- prywatnego i publicznego, uczniów Szkoły Podstawowej w Czaplinku oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Darskowie.

Przedszkolaki wspólnie z Panią prelegentką Wioletą Szczecińską, próbowali rozszyfrować „Co to znaczy być grzecznym?”, a uczniowie szkół podstawowych, Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych oraz mieszkańcy DPS w Darskowie, zastanawiali się „Czy możliwe jest życie bez zasad?” oraz „Dlaczego mówienie o emocjach jest trudne?”.

Przedszkolakom w zrozumieniu postawionego pytania pomogły bajki z serii „Agatka”, „Pamiętniki Florki” i „Rodzina Treflików”. Kolejne grupy sprawdzały czy główna bohaterka „Zielonej szkoły”, ośmioletnia Meral, stosuje się do zasad oraz czy tytułowa bohaterka filmu „Biegnij Amelio”, nauczy się wyrażać własne emocje, bez względu na to czy są łatwe czy trudne.

Kolejne zajęcia już w listopadzie, chętnych zapraszamy do wzięcia w nich udziału. Do zobaczenia!

tekst: Katarzyna Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus