logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 15 kwietnia 2020 18:05

Kreatywne malowanie

Czy za pomocą folii bąbelkowej albo żelazka i tarki można malować?
Odpowiedź na to pytanie zna Gosia ze świetlicy wiejskiej w Nowym Worowie, która przygotowała kilka ciekawych animacji do domowego wypróbowania.
Pierwsza z nich to kreatywne malowanie kredkami świecowymi. Wystarczy na kartce papieru zetrzeć kredki tworząc dowolną kompozycję. Następnie nasz obrazek przykrywamy papierem do pieczenia i przeprasowujemy średnio nagrzanym żelazkiem.
Dla tęskniących za letnimi kąpielami w jeziorze proponujemy wykonanie podwodnego świata. Aby go stworzyć potrzebujemy woreczek strunowy, białą i czarną kartkę, nożyczki oraz mazaki.
Malowanie folią bąbelkową jest również ciekawym wyzwaniem. Wystarczy wyciąć dowolnie wymyślony kształt. Gosia proponuje drzewa i serduszkowe balony. Do wykonania tej animacji potrzebujemy folii bąbelkowej, kartki, nożyczek i farb.
Propozcjami Eli ze świetlicy wiejskiej w Rzęśnicy są wiosenne dekoracje.
Do dekoracji wiszących potrzebujemy: kolorowe karteczki, klej na gorąco, włóczkę i koraliki. Wycinamy kartonowy pasek, tworzymy koło, które owijamy wstążką.
Do dekoracji okiennych wystarczą: opakowania po jajkach, tekturowe rolki, nożyczki, farby i kolorowe kartki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Ciekawe którą propozycję wypróbujecie? Pochwalcie się swoimi pracami w komentarzach pod postem na naszym profilu Fb.
Miłej zabawy.

Tekst: Monika Kuczyńska-Kochana
Zdjęcia: Gosia Janczak, Elżbieta Kiełbasa

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus