logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
wtorek, 14 sierpnia 2012 14:49

Po wiejskiej dróżce w Lubieszewie

12 sierpnia, w piękne niedzielne popołudnie, sympatycy spacerów i dobrej muzyki spotkali się Lubieszewie aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym.
Pomysłodawczyniami tego wydarzenia są dwie animatorki Złocienieckiego Ośrodka Kultury – Monika Kuczyńska i Aleksandra Urbanowicz.

Dziewczyny z zapałem, wielokrotnie, przyjeżdżały do Lubieszewa i spotykały się z mieszkańcami aby wysłuchać i poznawać ciekawe historie związane z działalnością kulturalną.
Historie tworzą pionierski model „Wiejskiej dróżki" w Lubieszewie. Możemy w nim usłyszeć o ciekawej historii pomników po I wojnie światowej, pierwszym kinie w Lubieszewie lub koncercie Krzysztofa Krawczyka, którego osobisty menadżer wyraził zgodę na wykorzystanie krótkiego fragmentu piosenki, pt. "Parostatek". Narratorem opowieści jest Joanna Olesiak – pracownik świetlicy w Lubieszewie.
Wszystkie te opowieści zebrały i nagrały w formie ścieżki dźwiękowej, którą uczestnicy wydarzenia wgrywali na swoje telefony komórkowe. Tak wyposażeni udali się na zwiedzanie okolic Lubieszewa.
Wiejska dróżka zawiera w sumie siedem opowieści, które zaprowadziły słuchaczy do gospodarstwa Ryby Lubie. Tam czekał na wszystkich poczęstunek, przygotowany w formie degustacji regionalnych przystawek i potraw z ryb. Mieszkańcy Lubieszewa przygotowali również wystawę pamiątek, kronik i zdjęć.
Prawdziwym rarytasem okazał się koncert zespołu „Chłopcy Kontra Basia". W scenerii pojezierskich pejzaży, dokładnie w ramionach wielkiej, rosnącej wierzby, rozbrzmiewały kolejne utwory w niezwykłym wykonaniu ciepłej i przesympatycznej Barbary Derlak. Po koncercie fani zespołu otrzymali pamiątkowe autografy.
„Wiejskie dróżki – Lubieszewo" to wydarzenie, które Złocieniecki Ośrodek Kultury realizuje w ramach projektu Zachodniopomorskiego Forum Kultury – sieć animatorów w działaniu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na kolejne wydarzenie zapraszamy już 25 sierpnia 2012 roku , o godz. 18.00 do Cybowa, gm. Kalisz Pomorski. Będzie to performance w wykonaniu Artiego Grabowskiego - krakowskiego artysty, wykładowcy w Katedrze Intermediów, pierwszej w Polsce Pracowni Sztuki Performance na Akademii Sztuk Pięknych. Bilety można kupić lub zarezerwować w M-GOK w Kaliszu Pomorskim.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus