logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
środa, 01 sierpnia 2012 13:09

Premiera wydarzenia "Wiejskie dróżki - Lubieszewo"

Koncert zespołu "Chłopcy Kontra Basia"

Gusta muzyczne zespołu oscylują wokół jazzu, soulu, rocka lat 70-tych, jednak główną inspirację stanowi dla nich polska kultura ludowa. Materiał komponowany przez zespół jest oparty zarówno w warstwie muzycznej jaki i tekstowej na folklorze wiejskich pieśni i poezji.

Koncert zespołu będzie uwieńczeniem przygotowywanego wydarzenia w Lubieszewie. Odbędzie się on w miejscu, które łączy tradycję rybołówstwa w Lubieszwie z otwartym podejściem do gastronomii. W gospodarstwie "Ryby Lubie" nie zabraknie również rybnych potraw regionalnych.

Spotkania z ludźmi oraz historia ich życia zainspirowały nas do stworzenia opowieści o miejscach niedocenianych i nieznanych. Z natury proste opowieści mieszkańców wsi składają się na niecodzienny przykład edukacji kulturalnej. Na ich podstawie tworzymy modelową "wiejską dróżkę", opisującą miejsce przez pryzmat jej mieszkańców i ich wspomnień oraz kulturalnych wydarzeń z przeszłości.

Projekt nasz łączy historię z nowoczesną technologią. Niekonwencjonalność pomysłu opiera się na wykorzystaniu interaktywnych form przekazania wiedzy i informacji. Miejscem naszego wydarzenia jest mejscowość Lubieszewo, położona w powiecie drawskim, w województwie zachodniopomorskim. Urokliwa wioska położona jest nad jeziorem Lubie, jednym z najdłuższch jezior na pojezierzu drawskim.

Premiera wydarzenia "wiejskie dróżki - Lubieszewo" odbędzie się 12 sierpnia od godz.17:00.

Przybyli goście podążą szlakiem "Wiejskiej dróżki", opracowanej w audiowizualnej formie przez aniamtorów kultury i mieszkańców wioski. Dróżka zawiera kilka interesujących opowieści związanych z oglądanym podczas wycieczki obiektem. Będą to między innymi Pałac, który był głównym punktem kulturalnym w latach 80. w Lubieszewie, czy szkoła, o której pisano w jednym z ogólnopolskich magazynów.

Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie modelowym projektem, który będzie powtarzany w obszarze całego regionu, a następnie całego kraju.

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus