Wydrukuj tę stronę
środa, 06 grudnia 2017 15:39

Dziady ‘17

Dziady ’17 to kolejne przedstawienie przygotowane przez nasze Laboratorium Teatralne. Spektakl malowany delikatnymi obrazami, niespiesznym tempem, oszczędnymi słowami nawiązywał do słowiańskiej tradycji obrzędu Dziadów i spotkania żywych z umarłymi. Tym razem, kanwą spektaklu były autentyczne opowieści ludzi z Dziennego Domu Pomocy i ich doświadczenia spotkań z tymi, co odeszli.
Przedstawienie przygotowane przez międzypokoleniową grupę naszego LT zarówno na pokazie premierowym 27 listopada jak i na specjalnym pokazie dla szkół 4 grudnia zostało bardzo dobrze przyjęte. Wzbudziło wiele zainteresowania i dyskusji, co nas bardzo cieszy. Tym bardziej, że nasze przedstawienia to nie są tradycyjne opowiadania historii i narracje, ale każdemu widzowi proponujemy podróż w krainę swobodnych skojarzeń, obrazów, nowych doświadczeń, bez wymagania jakiejś uprzedniej wiedzy o teatrze. A zanim zobaczymy się na Dziadach ’18 w przyszłym roku, serdecznie zapraszamy
każdego, kto chciałby do nas dołączyć, bez względu na to co myśli o swoim talencie, na spotkania w środy o 16:00. Po prostu przyjdź!
tekst : Maciej Łukaszewicz, foto: Elżbieta Kordek